Etkinlikler | Fetav
Cumhuriyet Mah. Çarşı Cad. No:75 Fethiye / Muğla

Etkinlikler

14
Mayıs
Uluslar arası Fethiye Festivali

İlçemizde 2007 yılında, Fethiye Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Vakfımız tarafından önce “Fethiye Yunus Nadi Günleri” olarak başlayan, ardından “Fethiye Kültür ve Sanat Günleri” adıyla sürdürülen etkinlik, her geçen yıl gelişerek ve daha çok katılımcıya ulaşarak ivme ve uluslar arası boyut kazandı.

09
Şubat
Klasik Müzik Festivali

Klasik Müzik Festivali

07
Kasım
Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

Turizmin çeşitlendirilmesi ve 12 ay turizm hedeflenerek, 1980 li yılların sonlarına doğru başlatılan yamaç paraşütü faaliyeti hızla ivme kazandı.

14
Ocak
Yaşam için Yarış (Race for Life)

Verilere göre, dünya’da her yıl 12 milyon, Türkiye’de ise her yıl yaklaşık 200.000 kişi kansere yakalanmaktadır.

03
Şubat
FETAV ve Fethiye Sosyal Hayatı

*İlçemizin yurtiçi ve yurt dışında etkin tanıtımı hedeflenerek, çok sayıda tanıtım materyali hazırlanmış, fuarlara katılım sağlanmıştır. 2005 yılında tanınmış fotoğraf sanatçısı Faruk AKBAŞ’ın fotoğraflarıyla “Faces and Places” adıyla bir prestij kitabı hazırlanmıştır.

28
Şubat
FETAV Çocuk Korosu

FETAV Çocuk Korosu 2015 Yılı mayıs ayında, Fethiye Festivali’nde sahne almak üzere, pilot okul olarak seçilen Patlangıç Okulu öğrencilerinden seçilen bir grupla, Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı, Opera Çocuk Korosu Şefi Sayın Emine Esra ARSLANTÜRK SERBEST tarafından kuruldu.

23
Şubat
Fethiye Uluslar arası Çocuk Şenliği

2007 Yılında Gazi İlköğretim Okulu tarafından, Sayın Mustafa YÜKSEL ve Mehmet UZUNOĞLU’nun girişimleri ve özverili çabalarıyla başlatılan Fethiye Uluslararası Çocuk Şenliği 5 yıl kesintisiz olarak sürdü.