FETAV ve Fethiye Sosyal Hayatı
Cumhuriyet Mah. Çarşı Cad. No:75 Fethiye / Muğla

*İlçemizin yurtiçi ve yurt dışında etkin tanıtımı hedeflenerek, çok sayıda tanıtım materyali hazırlanmış, fuarlara katılım sağlanmıştır. 2005 yılında tanınmış fotoğraf sanatçısı Faruk AKBAŞ’ın fotoğraflarıyla “Faces and Places” adıyla bir prestij kitabı hazırlanmıştır.

 

*İlçemizde yaşayan, farklı ülkelerden yabancı vatandaşlar, FETAV çatısı altında bir araya gelerek FİG (Fethiye Uluslar arası Çalışma Grubu) , 3C’s (Çalış Children Charity), Embrace, Üzümlü Yardım Grubu gibi  çalışma grupları oluşturarak, vakıf amaçlarımız doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir.. İkinci el eşya satışı, kitap değişimi, yemek,eğlence  vb.  etkinliklerden elde edilen gelirlerle, köy okullarına eğitim gereçleri desteği, kitap yardımı, engelli çocukların tedavileri, Rehabilitasyon merkezinde eğitimleri ve üniversite öğrencilerine burs temini gibi faaliyetler sürdürülmektedir.

 

*İlçemizde yaşayan tüm araştırmacı, yazar ve şairler Vakıf çatısı altında bir araya gelerek, emekli öğretmenlerin  çoğunlukta olduğu “Kültür ve Eğitim Komisyonu” nu oluşturmuşlardır. Sanatsal, kültürel etkinlikler ve çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir. 21 Mart Dünya Şiir Günü etkinliği her yıl Vakfımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

*Kültür Komisyonu tarafından hazırlanan, “Şiirlerde Fethiye” isimli antolojinin basımı 2006 yılında   gerçekleşmiş, “Fethiye Yazıları” isimli anı ve öykü kitabı 2016 yılında yayınlanmıştır.

 

*Uzun vadede ilçemize çağdaş bir okul kazandırmak üzere, imar planında okul yeri olarak ayrılan, 1994 ada, 6 parsel, cilt 63, 6166 sayfada kayıtlı, Kesikkapı Mahallesi, Tuzla Mevkiindeki 3556 m2 lik taşınmazın, hissedarlarıyla irtibata geçilmiş, bağış yoluyla, yarıya yakınının devri sağlanmıştır.

 

* İlçemizde  5 Haziran Dünya Çevre Günü, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü gibi kutlamalarla, temizlik kampanyaları, ağaç bayramı ve  çevreyle ilgili panel, seminer, sempozyum gibi etkinlikler Vakfımız öncülüğünde gerçekleşmektedir.

*Vakfımız salonunda, kitap imza günleri, söyleşiler ve sergiler için  ortam yaratılmaktadır.