Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali
Cumhuriyet Mah. Çarşı Cad. No:75 Fethiye / Muğla

Turizmin çeşitlendirilmesi  ve 12 ay turizm hedeflenerek,  1980 li yılların sonlarına doğru başlatılan yamaç paraşütü  faaliyeti  hızla  ivme kazandı. Dünya hava sporları literatüründe önemli yere sahip olan, Ölüdeniz- Babadağ  ve ilçemizle özdeşleşen yamaç paraşütü sayesinde, pek çok   ünlü sporcu, akrobat  ve önemli  basın mensupları  ilçemizde ağırlandı.

2000 Yılında  tanıtıma katkı sağlamak, turizm sezonunu uzatmak, yörenin ekonomisine ve  sosyal yaşamına hareket kazandırmak amacıyla sahip olduğumuz bu önemli potansiyel, Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ile taçlandırıldı. İşletmeci Kadri TUĞLU’nun girişimiyle  uzun yıllar festivale FETAV ev sahipliği yaptı.

 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Türk Hava Kurumu, Fethiye Güç Birliği, FETOB, TÜRSAB vb. kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen etkinlik, son yıllarda Fethiye  Belediyesince üstlenildi.  Yıllardır kesintisiz olarak sürdürülen etkinlik, 2020 Yılında pandemi nedeniyle yapılamadı.